از آنجایی که لولای کابینت نقش اساسی در ساختار کابینت دارد، بهتر است که این قطعه را از برندهای معتبر تهیه کنید تا از کیفیت آن اطمینان کافی را داشته باشید. ملونی یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین برندها در زمینه یراق آلات کابینت می باشد.

نصب لولای کابینت، یکی از مهم ‌ترین مراحل در فرآیند نصب کابینت‌ های آشپزخانه محسوب می ‌شود. لولاها، الزامی برای تقسیم واحدهای کابینتی به بخش‌های مختلف هستند و نقش زیبایی‌ دهنده‌ای در دکوراسیون داخلی ایفا می‌کنند. این مقاله به شما راهنمایی کاملی برای نصب لولای کابینت ارائه می‌دهد.

انواع لولای کابینت و عملکرد آن ها

در بین کابینت سازان لولای کابینت با نام هایی همچون گازور یا لولا گازور نیز شناخته می شود. لولاهای قدیمی همگی یک شکل بودند و نصب آن ها کار مشکلی نبود. اما امروزه ساختار لولاها با تغییرات اساسی مواجه شده و دیگر سادگی قبل را ندارد. در ادامه انواع لولاهای کابینت را معرفی و ویژگی های هر یک را بیان می کنیم تا زمانی که نیاز به تعویض یا خرید لولا برای کابینت یا کمدهای خود داشتید، بتوانید به راحتی بهترین و مناسب ترین آن را انتخاب کنید.

لولا آرام بند کلیپس دار

این نوع از لولاهای کابینت از نوع آرام بند می باشند و کلیپس نیز در لولاها به عنوان ضامنی برای جدا کردن پایه از بدنه لولا کاربرد دارد.

لولا گازور آرام بند

لولاهای گازور آرام بند در برابر تماس با آب و رطوبت مقاوم هستند و این نکته یک مزیت مهم برای لولای کابینت به شمار می رود.

بدون فنر پایه ثابت

طراحی لولاهای بدون فنر پایه ثابت به گونه ای می باشد که با درب های کابینت مگنتی و تاچ متناسب است.

لولا گازور زاویه دار

برای کابینت هایی که در کنج قرار دارند، استفاده از لولاهای زاویه دار گزینه مناسبی می باشد.

بیشتر بدانید: جک کابینت

نحوه نصب لولای گازور آرام بند مرحله به مرحله

اگر می خواهید خودتان لولاهای قبلی کابینت را با لولاهای آرام بند جایگزین کنید، مراحل زیر را به خاطر سپرده و با دقت اجرا کنید:

ایجاد محل قرارگیری لولا بر روی کابینت

همانند نصب تمامی لولاها، اولین مرحله برای نصب لولاهای آرام بند، مشخص کردن محل قرارگیری لولاها از بالا و پایین بر روی بدنه است. بهترین فاصله برای نصب لولاها ۵ میلی متری از درب می باشد. پس از تعیین این محل باید لولاها را توسط پیچ روی درب محکم نمایید.

اندازه گیری محل لولا بر روی کابینت

اندازه گیری دقیق محل لولاها در کابینت بسیار مهم است. اغلب لولاها داری ۴ پیچ هستند که به صورت موازی با هم قرار می گیرند. بعد از تعیین محل دقیق قرارگیری این پیچ ها، باید محل را توسط دریل سوراخ کرده و پیچ ها را ببندیم.

تنظیم کردن در کابینت از بالا به پایین

تنظیم درب کابینت از سمت بالا و پایین توسط پیچ های که به طور موازی در بالا و پایین قرار دارند، انجام می شود. این پیچ ها سوراخ بزرگ تری نیز دارند. برای تنظیم کردن درب کابینت، باید آن را ببندید و همسطح بودن آن را از بالا و پایین چک کنید تا در صورت لزوم جای پیچ ها را تغییر دهید.

تنظیم کردن در کابینت به سمت بیرون و داخل

دو پیچ دیگری که بر روی لولا وجود دارند، برای تنظیم کردن درب کابینت از سمت بیرون و داخل هستند. برای انجام این تنظیم، بعد از بستن پیچ ها، چند مرتبه درب کابینت را باز و بسته کنید تا در صورت بروز اشکال یا لق بودن درب، پیچ های آن را سفت تر یا شل تر کنید.

بستن پیچ های باقیمانده

بعد از انجام مراحل بالا و باز و بسته کردن مجدد درب کابینت، اگر هیچ مشکلی وجود نداشت، می توانید دو پیپ باقی مانده را نیز بسته و آن را سفت کنید.

جمع بندی

اگر هنگام بستن درب کابینت یا کمدهای منزل خود با مشکل روبه رو می شوید و هر بار باید به سختی درب را باز یا بسته کنید یا نمی توانید درب کابینت را به طور کامل ببندید یا باز کنید، نیاز به تعویض لولاهای درب دارید. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که این کارهای فنی کوچک را خود در منزل انجام دهند.

امروزه تنوع بسیاری از لولاهای کابینت موجود است که ویژگی های بسیار زیادی نسبت به انواع قدیمی دارند. لولاهای پمپی یا آرام بند، یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب است. این لولاها از وارد آمدن ضربات شدید به بدنه کابینت جلوگیری می کنند و باعث افزایش طول عمر کابینت می شوند.

خرید لولای با کیفیت تاثیر زیادی در عملکرد صحیح آن دارد. شرکت ملونی با سابقه ای درخشان در زمینه یراق آلات و سایر تجهیزات کمد و کابینت، ارائه دهنده انواع لولاهای کابینت، دستگیره و سایر تجهیزات لازم در این باره است. تمامی محصولات ملونی دارای تضمین کیفیت و گارانتی ۵ ساله هستند. شما عزیزان می توانید برای دریافت راهنمایی درباره خرید محصولات و نصب آن با نمایندگان ما در ارتباط باشید.

منبع : ملونی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *