تصور کنید که وارد یک فضای سازماندهی ‌شده، با طراحی زیبا و وسیع از وسایل خود می‌شوید که تمامی لباس‌ها، کفش‌ها، جواهرات و اشیاء دیگرتان را در خود جای داده است. این جادوی یک کلوزت روم است! اگر از انباشته‌ گری خسته شده ‌اید و دنبال لباس مورد علاقه‌ تان گاهی به مشکل می‌خورید، زمان آن فرا رسیده است تا این رویا را به واقعیت تبدیل کنید. در این راهنمای جامع، به دنیای کلوزت روم ها خواهیم پرداخت و ایده‌ های طراحی نوآورانه، راهکارهای ذخیره ‌سازی و نکات عملی برای ایجاد فضایی که به طور کامل به نیازها و سبک زندگی شما می ‌پردازد را به شما معرفی می کنیم.

کلوزت روم چیست؟

کلوزت روم که با نام رختکن یا کمد دیواری بدون درب هم شناخته می شود که دارای کمد، آینه، قفسه و از این نوع امکانات است. کسانی که لباس های زیادی دارند می توانند از این مدل کمد دیواری بدون درب برای افزایش زیبایی بصری دکوراسیون داخلی و ایجاد فضای زیاد برای نگهداری از انواع لباس و کفش بهره بگیرند.

انواع اتاق لباس در سبک‌ ها و مدل‌ های مختلفی طراحی و ساخته می‌ شوند. شما می‌ توانید با توجه به ابعاد اتاق یا سبک دکوراسیون خانه یکی از مدل‌ ها و سبک‌ های جذاب این کمد دیواری بدون درب را انتخاب کنید. اگر دکوراسیون داخلی خانه شما سبک مدرن است می‌ توانید به سراغ کلوزت روم سبک های مدرن که ظاهر بسیار بروز و جذاب دارند بروید.

ابعاد مناسب برای کلوزت روم

ابعاد استاندارد برای ساخت و طراحی کلوزت روم به طول ۲ تا ۳ متر و مساحت ۹ متر است. برای اتاق‌ های کوچک مساحت کلوزت روم را می توانید کاهش دهید. به عنوان مثال عمق کلوزت یک طرفه می تواند ۱/۲۰ تا ۱/۵۰ سانتی متر باشد.

تجهیزات کاربردی داخل کمد

تجهیزات کمد و کلوزت  معمولا  شامل موارد زیر هستند:

رگال لباس

یکی از راه‌ های مرتب کردن انواع کت و شلوار و مانتوها استفاده از رگال لباس است. رگال لباس هم مانع از چروک شدن و کثیف شدن لباس ها می شود و هم دکوراسیون داخلی را منظم و مرتب می کند.

قلاب آویز لباس

استفاده از قلاب لباس در اتاق لباس اهمیت بسیار زیادی دارد. قلاب آویز لباس سبب می‌ شود تا تمام لباس‌ هایی که درون کلوزت قرار می دهید منظم و مرتب سر جای خود قرار بگیرند. همچنین با استفاده از قلاب آویز از لباس ها و کیف ها در برابر آسیب و ضربه محافظت می کنید.

سبد لباس

استفاده از سبد لباس یکی از راه‌ های منظم و مرتب نگه داشتن لباس‌ ها است. شما می‌ توانید وسایل کوچک مانند روسری، شال، کمربند و غیره را درون سبد لباس نگهداری کنید.

جاکفشی داشبوردی داخل کمد

استفاده از جاکفشی داشبوردی داخل کمد به شما این امکان را می‌ دهد تا کفش‌ های تان را با بهترین شیوه نگهداری کنید و از کثیف شدن و آسیب دیدن کفش‌ ها جلوگیری کنید.

جای جواهراتی

اگر شما اکسسوری زیادی دارید برای منظم نگه داشتن و گم نشدن وسایل تان مانند انگشتر، گوشواره، گردنبند و غیره می توانید از جای جواهراتی استفاده کنید.

تهیه تجهیزات داخل کمد از ملونی

کمد‌ها یکی از اجزای اصلی هر خانه و اتاق است که برای نگهداری و ذخیره لباس‌ها و اشیاء مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مهمترین اجزای کمد‌ها، تجهیزات داخلی آن‌ ها هستند که به صورت یک سیستم جامع و هوشمند برای دسته ‌بندی و سازماندهی اجناس استفاده می‌شوند. برند ملونی یکی از معروف ‌ترین برندهای تولید کننده تجهیزات داخل کمد با کیفیت بالا و طراحی زیبا است.

برای تهیه هر کدام از تجهیزات داخل کمد از برند ملونی می توانید از طریق نمایندگان ما اقدام به خرید کنید.

منبع: ملونی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *